CANLI | Mahmut Uslu: Ali Koç mikrofonun sesini kıstırdı! Kavga etmemek için çıktık

Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulu aday listesinde yer alan Mahmut Uslu açıklamalarda bulunuyor.

Mahmut Uslu’dan çarpıcı açıklamalar

19:40 08 Haziran 2024

“BEN HAKKIMI HELAL EDERİM”

Mahmut Uslu: Bizim gibi adamlara Ali Koç ‘yancı’ dedi. Ali Koç samimiyse bunları yapmayacaktı. Bizim baktığımız tek şey var, saygı! Saygılı olacak! Bana yaptığını, ben hakkımı helal ederim. Bizden ne istediler de biz yardımcı olmadık? Bize bir gün sordular mı?

19:39 08 Haziran 2024

“OBRADOVIC GELECEĞİNE SÖZ VERDİ”

Mahmut Uslu: Biz bir akşam oturduk hep beraber karar verdik. 1-2 iş adamı arkadaşımızı aradık, ‘basketbol şubesini alırsak sponsor olur musunuz’ dedik. 25-30 milyonluk bir bütçe vardı o zaman. Hesabı yaptık, Obradovic’i aradık. ‘Böyle bir şey olursa gelir misin’ dedik. Aldığı maaşın yüzde 50 eksiğine geleceğine söz verdi. Ali Koç’a ‘basketbol şubesini’ biz alalım dedik.

19:35 08 Haziran 2024

“SEÇİLMEDEN ÖNCE KONUŞTUK”

Mahmut Uslu: 2018 seçiminden önce her şeyi Ali Koç’a anlattım. Ali Koç’la seçilmeden 5-6 ay önce konuştuk. ‘Bu seçime girme’ dedim. ‘Ben gireceğim’ dedi.

19:30 08 Haziran 2024

“ALİ KOÇ DOĞRU SÖYLEMİYOR”

Mahmut Uslu: Konuşacak bir şey kalmadı! Onun çok iyi bir iletişimcisi var herhalde. Tartışacak bir konu kalmadı, tartışacak ne var şimdi? ‘600’ diyor hala, biz ‘400’ diyoruz. ‘Kaçmışız’ biz kaçmadık! Ali Koç doğru söylemiyor, kusura bakmasın!

19:28 08 Haziran 2024

“KAVGA ETMEMEK İÇİN ÇIKTIK”

Mahmut Uslu: Tarih kim korkak, kim değil bilir! Bunu tarih yazacaktır. Biz kavga etmemek için çıktık. Bunu inşallah kongre üyeleri değerlendirecektir.

19:28 08 Haziran 2024

“BİZ NİYE SEÇİME GİRİYORUZ”

Mahmut Uslu: Biz niye seçime giriyoruz? 6 yıldır çok üzüntü geçirdik, ondan evvel 4 sene şampiyon olamadık. Biz zaten amatörde başarılıydık. ‘Ekonomik sıkıntı var’ dedikleri zaman biz EuroLeague’de Final Four’a giriyorduk. Biz şampiyon yapmak için geldik, kongre üyeleri mutlaka ‘Ben oldukça şampiyon olamayız’ sözlerini değerlendirecekler.

19:25 08 Haziran 2024

“PROVOKASYON YAPIYORLAR”

Mahmut Uslu: Bunlar provokatörler, provokasyon yapıyorlar. Futbol maçında bağırmadıkları kadar bağırıyorlar orada. Bunları nasıl sakinleştireceğiz bilmiyoruz.

19:25 08 Haziran 2024

“ANTİDEMOKRATİK BİR SEÇİM”

Mahmut Uslu: Aziz Yıldırım’ın kongreyi terk etmesiyle Ali Koç’un antidemokratik bir seçim yaptığı görüldü. Ali Koç’a oy vermeyi düşünenler de gördü.

19:23 08 Haziran 2024

“KULLANDIĞI SÖZLER YAKIŞMADI”

Mahmut Uslu: Bu kadar yıllarını vermiş Vefa Küçük’e kullandığı bazı sözler yakışmadı.

19:16 08 Haziran 2024

“BİZ 5 KİŞİ GİTTİK”

Mahmut Uslu: Biz kürsüye 20-30 kişi falan değil, 5 kişi gittik. Onların çoğu koruma. Listeden sadece ben gittim. Ali Koç eli belinde dururken ‘gerekirse kavga ederiz’ diyor. Böyle şeye lüzum yok! Koskoca Ali Koç bu, Fenerbahçe Başkanı.

19:14 08 Haziran 2024

“AKLIMIZDA STADYUMU TERK ETMEK YOKTU”

Mahmut Uslu: Bizim aklımızda stadyumu terk etmek yoktu. Aziz Yıldırım, Ali Koç’un ‘gerekirse kavga ederiz’ demesinin ardından karar verdi. Aziz Yıldırım taraftarı neden kavgaya girmiş olsun?

19:12 08 Haziran 2024

“MİLİTAN BİR GRUP VARDI”

Mahmut Uslu: Tam bizim önümüzde militan bir grup vardı. Fenerbahçeliler tabi. Bizim önümüzde Ali Koç’u destekleyen grup vardı. İnsanlar bile tepki gösteriyorlar. Buna üzüldük ve ‘burada kalınmaz’ dedik. Ben bunların hepsini tanıyorum.

19:10 08 Haziran 2024

“ALİ BEY SESİNİ KISTIRDI”

Mahmut Uslu: Aziz Yıldırım konuşurken, Ali Koç mikrofonun sesini kıstırdı. Aziz Bey, ‘kavga çıkar’ dedi. Ali Koç ‘gerekirse kavga edelim’ cevabını verdi.

19:07 08 Haziran 2024

“KARTSIZ İNSANLAR GİRDİ”

Kongrede kartsız insanların stadyuma geldiğini vurgulayan Mahmut Uslu, “Kartsız 30-40 insan girdi. Bu haksızlık sonrası bize küfürler başladı. Bize küfürler olunca dayanamayan insanlar vardı” açıklamasını yaptı.

19:06 08 Haziran 2024

“MOURINHO KONUSUNU BİLMİYORDUM”

Mourinho ile Aziz Yıldırım’ın yaptığı anlaşmaya değinen Mahmut Uslu, “Ben Mourinho konusunu bilmiyordum. Yurt dışındaydım, Aziz Yıldırım haber gönderdi” ifadelerini kullandı

19:06 08 Haziran 2024

“DİVAN’DA ÇOĞUNLUK ÖNEMLİDİR”

Kongrede yaşanan gerilime değinen Mahmut Uslu, “Divan Kurulu’nda çoğunluk önemlidir. ‘Geleneksel olan şeyleri değiştirmeyelim’ dedi. Bu zamana kadar hep böyle oldu” dedi.

Canlı Anlatım Özeti

 • “BEN HAKKIMI HELAL EDERİM”
 • “OBRADOVIC GELECEĞİNE SÖZ VERDİ”
 • “SEÇİLMEDEN ÖNCE KONUŞTUK”
 • “ALİ KOÇ DOĞRU SÖYLEMİYOR”
 • “KAVGA ETMEMEK İÇİN ÇIKTIK”
 • “BİZ NİYE SEÇİME GİRİYORUZ”
 • “PROVOKASYON YAPIYORLAR”
 • “ANTİDEMOKRATİK BİR SEÇİM”
 • “KULLANDIĞI SÖZLER YAKIŞMADI”
 • “BİZ 5 KİŞİ GİTTİK”
 • “AKLIMIZDA STADYUMU TERK ETMEK YOKTU”
 • “MİLİTAN BİR GRUP VARDI”
 • “ALİ BEY SESİNİ KISTIRDI”
 • “KARTSIZ İNSANLAR GİRDİ”
 • “MOURINHO KONUSUNU BİLMİYORDUM”
 • “DİVAN’DA ÇOĞUNLUK ÖNEMLİDİR”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir